ایسنا: به نقل از تک تایمز،گویا بنیانگذار شرکت “اسپیس‌ایکس” و نابغه عرصه فناوری یک ایده محیرالعقول دیگر را در سر می‌پروراند. “الون ماسک” می‌خواهد امکان سفرهای زمینی را نه به وسیله دوچرخه، اتوبوس، اتومبیل و هواپیما، بلکه با موشک فضایی فراهم کند.

“الون ماسک” عنوان کرده استفاده از موشک آتی این شرکت موسوم به “BFR” ، نیویورکی‌ها را ظرف 30 دقیقه به شانگهای چین می‌رساند.

وی این پیشنهاد را در پایان کنفرانسی پیرامون برنامه‌های “اسپیس‌ایکس” برای سفر به ماه و مریخ مطرح کرد.

برای این کار از یک سیستم موشکی بین سیاره‌ای استفاده می‌کنند که ادعا می‌شود می‌تواند برای سفرهای تجاری طولانی مدت در زمین نیز استفاده شود.

وی به صراحت اعلام کرد که با این سیستم، همگان می‌توانند در عرض کمتر از نیم ساعت به هر کجای کره زمین که می‌خواهند، سفر کنند.

وی پیشنهاد کرد که موشک بالستیک “BFR”، یک سفینه فضایی بزرگ را در مدار زمین قرار دهد، سپس بر روی پد فرود شناور در نزدیکی شهرهای بزرگ فرود آید.

همانطور که متوجه شدید، روش سفر پیشنهادی “ماسک” از نظر سرعت، سریعترین زمان ممکن خواهد بود.

اطلاعات بیشتری از این پروژه فاش نشده است، اما اگر اجرایی شود، هیچ حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. البته هنوز جنبه‌هایی نظیر امنیت، هزینه و مقررات دولتی نیز به طور جدی مورد بحث قرار نگرفته است، بنابراین انجام این کار هنوز در حد یک رؤیا است.

به گفته شرکت “اسپیس‌ایکس”، به سلامت بازگرداندن موشک‌ها به زمین نیز زمانی غیرممکن بود، اما به آن دست یافتیم که دستاورد خیره کننده‌ای در زمینه‌هایی مانند علم موشک و مهندسی هوافضا بود.

سوابق ثابت می‌کند که برای “الون ماسک” همیشه راه‌هایی برای دستیابی به غیر ممکن وجود دارد.

اما آیا عملی است؟ چرا یک فرد به جای یک هواپیما از یک موشک استفاده کند؟ فقط به خاطر آن که سریعتر است؟ در حال حاضر، افزایش سرعت تنها مزیت پیشنهاد “ماسک” است.لینک منبع

مطلب انجام سفرهای زمینی با موشک فضایی در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :انجام سفرهای زمینی با موشک فضایی
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d9%81%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d9%88%d8%b4%da%a9-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c%db%8c/