آیا گوگل قصد ورود دوباره به دنیای بازی های ویدیویی را دارد؟

خبرگزاری آریا – بعد از انویدیا و سونی، به نظر می رسد که گوگل نیز به عنوان یکی از کمپانی های مطرح حوزه تکنولوژی، قصد ورود به حوزه استریم بازی های ویدیویی را دارد.
طبق اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی، گوگل در حال تلاش برای ارائه یک سرویس استریم بازی است که روی کروم کست یا یک کنسول بازی کار می کند. لازم به ذکر است که این سرویس با اسم رمز «یتی» شناخته می شود و کاربران خود را از خرید یا دانلود بازی ها بی نیاز خواهد کرد.
استریمینگ روشی سریع‌ برای دسترسی به محتوای بر پایه اینترنت است. در استریم بازی ها و اپلیکیشن ها، در ابتدا مجموعه ای از اطلاعات در اختیار کاربر قرار گرفته و در ادامه و بر حسب نیاز، اطلاعات جدید استریم می شوند.
به طور خلاصه، استریم بازی های ویدیویی همانند تماشای یک ویدیو روی یوتوب است. بازی ها روی سرورهای ابری گوگل ذخیره شده اند و کاربر از طریق اینترنتی قدرتمند، بازی را از سرورهای ابری دریافت و اجرا می کند. در این حالت نیازی به سخت افزار قدرتمند یا کنسول ها نیست و همه چیز بر بستر اینترنت ارائه می شود.
استریم و گوگل
بر اساس گزارش های منتشر شده، در حال حاضر نسخه ابتدایی این پروژه آماده شده و سازندگان بزرگ بازی های ویدیویی نیز از آن آگاهی پیدا کرده اند. البته هنوز به طور کامل مشخص نیست که گوگل قصد دارد تا بازی های پیشین این سازندگان را در سرویس استریم خود استفاده کند یا از آن ها درخواست ساخت عنوانی جدید را کرده است.
شایعات مربوط به این سرویس جدید زمانی قوت می گیرند که متوجه می شویم گوگل به تازگی یکی از مدیران اصلی پلی استیشن و ایکس باکس یعنی فیل هریسون را به استخدام خود در آورده است.
جدا از سرویس هایی همچون PS Now و GeForce Now که از سرویس های شناخته شده استریم بازی محسوب می شوند، پروژه «یتی» گوگل باید با سرویس هایی مانند GameFly و Parsec نیز رقابت کند. گوگل با نام هایی همچون Nexus Q و Nexus Player سابقه ورود به عرصه صنعت بازی های ویدیویی را دارد.لینک منبع

مطلب آیا گوگل قصد ورود دوباره به دنیای بازی های ویدیویی را دارد؟ در سایت مفیدستان.